04-999-9677

החזרים מקופות החולים וחברות הביטוח

טיפול בכאב באמצעות אוסטאופתיה

סובלים מדלקת בגיד הכתף או בשורש כף היד? דלקת בברך מקשה עליכם את ההליכה? יש הרבה סוגים של דלקות אורתופדיות ולכל דלקת סימפטומים שונים. לא משנה היכן היא, דלקת אורתופדית תמיד גורמת לכאב ומגבילה את התנועה. הטיפולים בדלקות מתחלקים לטיפולים קונבנציונאליים וטיפולים אלטרנטיביים, לא פולשניים. במאמר שלפניכם נסקור את הגורמים לדלקות אורתופדיות ונסקור כיצד תחום הפיזיותרפיה עשוי לסייע במקרים אלו.


מהי דלקת אורתופדית?

להבדיל מדלקת חיידקית, דלקת אורתופדית היא דלקת כרונית שהגוף מייצר במערכת השריר-שלד. דלקת אורתופדית נגרמת מאי יציבות של המפרק, טראומה כלשהי, תנועה החוזרת על עצמה או ניסיון של המוח להגביל את התנועה על-ידי כאב.

המוח יוצר תהליך דלקתי בו תאי הדם הלבנים מגיעים לאזור הכואב והפגוע בניסיון לפתור את הבעיה. אולם כאשר המערכת החיסונית אינה מצליחה בכך, הדלקת לא עוברת אלא הופכת לכרונית.

סיבה נוספת להיווצרות דלקת היא הסתיידות. הסתיידות היא תופעה בה מלחי סידן שוקעים בגידים, סביב למפרק. הסתיידות עלולה ליצור דלקת שגורמת לכאב.


טיפולים קונבנציונאליים בדלקות אורתופדיות

הטיפול הקונבנציונאלי כולל לרוב שימוש בתרופות נגד כאבים, או זריקת קורטיזון מקומית.

שימוש ממושך בתרופות עלול לפגוע בגוף. לכן יותר ויותר ספורטאים ואנשים הסובלים מדלקות אורתופדיות פונים לשיטות אלטרנטיביות.


טיפול אלטרנטיבי בדלקות אורתופדיות באמצעות פיזיותרפיה

הפיזיותרפיה מבוססת מדע, הנשען על מחקרים אנטומיים העוסקים בגוף האדם, במבנה השלד, המפרקים והשרירים. פיזיותרפיסט, עושה שימוש בטכניקות שונות שמעודדות ומזרזות תהליכי החלמה נכונים של הגוף.

תחום הפיזיותרפיה כולל מספר שיטות ביניהם:

עיסוי ומניפולציות ידניות: עיסוי רקמות עמוק, מניפולציות מפרקיות כמו גם תרגילי תנועה ומתיחה. טכניקות אלו מאפשרות הרפיית שרירים מכווצים, הגדלת טווחי תנועה ושיפור זרימת הדם לאזור הפגוע ובכך מאיצים את תהליכי ההחלמה.

טיפול באמצעות מכשור מתקדם: כיום עומדים לרשות הפיזיותרפיסט מגוון רחב של מכשירים מתקדמים, הכל בהתאם למצבו של המטופל. נציין את הבולטים ביניהם כגון אולטרסאונד טיפולי, גלי הלם, גירוי חשמלי (TENS), מכשירים להקניית לחץ או מכשירי חימום וקירור. השימוש במכשור נועד לסייע להשגת אפקט מסוים כגון שחרור רקמות, הורדת כאב וכו', במהלך השיקום.

דיקור יבש: טכניקת הדיקור היבש (דיקור מערבי) עשויה לסייע במקרים רבים בהקלת כאבים, ומכאן – הגדלת טווחי התנועה. בשיטה זו נעזר הפיזיותרפיסט במחטים סטריליות דקיקות, בהן הוא משתמש לצורך גירוי עצבי של Trigger Points מחוללי כאב בגוף המטופל. הדיקור אינו כואב ומהווה שיטה משלימה לטיפולי הפיזיותרפיה המנואליים.

אימון שיקומי: טיפול באמצעות פיזיותרפיה מושתת בין היתר על אימונים וחזרות על תרגילים ייעודיים באופן עצמאי כגון: תרגילי מתיחה, תרגילים לחיזוק השרירים והנחיות לגבי פעילות ספורטיבית מומלצת. עיקר מטרתה של שיטה זו לגרום למטופל לאמץ את הרגלי כחלק משגרת יומו ובכך לשפר את שגרת יומו ואיכות חייו. כאמור הפיזיותרפיסט עושה שימוש במכשור שונה ואחד השכיחים והאפקטיביים בטיפול בדלקות אורתופדיות הוא הטיפול במכשיר גלי הלם באמצעותו שולחים גלים אקוסטיים לאזור המודלק. גלי ההלם מגבירים את זרימת הדם לאזור ובכך מאיצים את תהליך הריפוי הטבעי.

אמצעי טיפול משמעותי נוסף בו משתמשים הפיזיותרפיסטים בתהליכי ריפוי של דלקות אורתופדיות הוא מיטת טיפולים אלקטרומגנטית. הפולסים האלקטרומגנטיים מחזירים לגוף את השדה האלקטרומגנטי הטבעי לאיזון ובשילוב דיקור ופעולות פיזיותרפיה שונות, מסייעות לגוף לחזור לפעילות מלאה, נטולת כאב.


אם אתם סובלים מדלקת בגיד, במפרק או בשריר, אתם מוזמנים להגיע אלינו לפגישת אבחון וייעוץ. נבצע אבחון מקצועי ונבנה לכם תוכנית טיפולים שתאפשר לכם להיפטר מהדלקת ומהכאב אחת ולתמיד.

לזימון תורים ופרטים נוספים​

ניתן ליצור עמנו קשר בנושא זימון תורים באמצעות מילוי טופס או התקשרות או שליחת דואר אלקטרוני.

לזימון תורים או כל שאלה ובקשה השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​
צרו איתנו קשר דוא״ל או בטלפון​

טלפון

04-999-9677

דוא"ל

office@medicalplace.co.il

כל הזכויות שמורות למדיקל פלייס 2024©
Open chat
ברוכים הבאים למדיקל פלייס, מרפאת מומחים לטיפולי כאב, אסתטיקה ואנטי אייג'ינג.
ספרו לנו במה נוכל לעזור לכם היום!
דילוג לתוכן